28 KWI 2014

CATER zatrzymany w PL

W zeszłym tygodniu odbyły się mecze drugiej rundy Pucharu Ligi. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej wszystkie pojedynki trzymały w napięciu, a pucharowy system gry – w którym drużyna przegana jest automatycznie eliminowana z dalszej rywalizacji, wyzwalał w piłkarzach dodatkowe pokłady energii i wzmagał zaangażowanie. Pierwszy mecz to zasłużona wygrana 3:1 ekipy Wollers, której reprezentanci nie dali szans przeciwnikom z Soccer Calcio. Znakomite widowisko urządzili nam zawodnicy Afx Alufinish. Dokonali oni nie lada wyczynu, zwyciężając w bardzo dobrym stylu niepokonany wcześniej CATER GROUP 6:2! Sensacją zapachniało w spotkaniu TaniRoaming.pl – TEAM 8. Ostatecznie to jednak goście rzutem na taśmę awansowali do półfinału, ratując remis w kilkudziesięciu ostanich sekundach i wygrywając dopiero po serii rzutów karnych.

Wollers – Soccer Calcio  3:1 (1:0)

Do drugiej rundy zakwalifikowały się zespoły z podobnym potencjałem sportowym, tak więc w tej fazie rozgrywek nie było miejsca na dominację tylko jednej z drużyn i wysokie zwycięstwa. Postawioną tezę obronił już pierwszy pojedynek, w którym Wollers zmierzył się z Soccer Calcio. Od początku spotkania lepszą organizacją na boisku wyróżniali się piłkarze gospodarzy, którzy przed przerwą zdołali udokumentować swoją wyższość zaledwie jedną bramką. W drugiej części gry nadal zaznaczała się przewaga Wollers. Gościom osłabionym absencją kilku zawodników brakowało przede wszystkim siły ofensywnej. Futsalowcy nie przypominali niczym odpowiednio funkcjonującego w poprzednich spotkaniach kolektywu. Nerwowość i frustracja, jaka wkradła się do ekipy Sebastiana Papisa wpłynęła negatywnie na postawę zespołu w tym meczu. Reprezentanci gospodarzy potrafili wykorzystać słabe punkty rywali, zwycięzając ostatecznie 3:1. Podopiecznym grającego managera Grzegorza Stopczyńskiego gratulujemy awansu do półfinału, a ekipie Soccer życzymy szybkiej odbudowy formy.

Bramki:

Wollers                                         Soccer Calcio

P. Jarecki x2                                   J. Grobliński x1

S. Kruszewski x1

CATER GROUP – Afx Alufinish  2:6 (2:3)

W pierwszym piątkowym meczu do rywalizacji w Pucharze Ligi przystąpiły dwa bardzo silne piłkarsko extraligowe teamy, czyli CATER GROUP i Afx Alufinish. Zespoły jeszcze nie zapomniały pojedynku ligowego, a już miały okazję do rewanżu. CATER po minimalnej wygranej z poprzedniego weekendu wiedział, że i tym razem Afx wysoko zawiesi poprzeczkę, ale mimo wszystko piłkarze gospodarzy chyba nie przypuszczali, że będzie aż tak ciężko. Pierwsza połowa dużo lepiej zaczęła się dla zawodników gości, którzy wychodzą na prowadzenie 3:0. Duża niepewność i brak komunikacji w poczynaniach gospodarzy zostają szybko wykorzytanane przez Afx. Znając jednak możliwości ofensywne CATER wiedzieliśmy, że losy spotkania mogą być jeszcze odwrócone. Faktycznie piłkarze gospodarzy szybko zdobywają dwa gole i jeszcze przed zmianą stron łapią kontakt z Afx, lecz jak się potem okazało był to kres ich możliwości strzeleckich. W drugiej odsłonie CATER jeszcze zdecydowaniej zaatakował bramkę Leszka Niezborały, ale przedstawiciele lidera tabeli dalej razili nieskutecznością, raz za razem marnując bramkowe okazje. Na domiar złego starając się odrobić niekorzystny wynik gospodarze narażali się na kontry Afx. Kilka z nich piłkarze zamienili na gole i konfrontacja zakończyła się bezdyskusyjnym zwycięstem gości 6:2. Duży sukces doświadczonej drużyny, mądrze zarządzanej przez Waldemara Zatorskiego. W porównaniu do porzedniej rundy widać zdecydowany postęp w grze i wydaje się, że to jeszcze nie ostanie słowo Afx Alufinish.

TaniRoaming.pl – TEAM 8  4:4 (3:3) rzuty karne 4:5

Ostatni do rywalizacji o półfinał PL przystąpili przedstawiciele TaniRoaming.pl i TEAM 8. Przed meczem większe szanse na zwycięstwo upatrywaliśmy w ekipie gości, jednak poczynania obu drużyn na boisku nie świadczyły o dysproporcji w piłkarskich umiejętnościach. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy gospodarzy, lecz niedługo później było już 1:3. Ósemki kilkoma składnymi akcjami zdołały odrobić straty z nawiązką. Wtedy wydawało się, że kolejne bramki dla rozkręcającego się z minuty na minutę TEAM 8 są tylko kwestią czasu. Otóż nic bardziej mylnego. Nim piłkarze gości zdążyli nacieszyć się z prowadzenia był już remis. Po zmianie stron, Ósemki chcąc szybko zrehabilitować się za głupio stracone gole, rzuciły się do ataków, często niewystarczająco zabezpieczając własną bramkę. Zemściło się to w jednej z kontr. Hubert Mikołajczyk sprytnym strzałem z za pola karnego pokonuje golkipera TEAM 8 Artura Jarocińskiego i mamy 4:3! TaniRoaming.pl jedną nogą w kolejnej rundzie, do pełni szczęścia brakuje kilku minut. Goście nie spuszczają głów, za wszelką cenę próbując doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udaje się Alanowi Nowakowi, który w jednej z ostatnich akcji meczu wykorzystuje dobre dośrodkowanie Rafała Chorążego i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki. Rzuty karne to już czysta loteria. Pewne uderzenia zawodników obu drużyn raz za razem wpadają do bramki. Przy stanie 5:4 dla gości do piłki podchodzi Daniel Krzemiński, ale intencje napastnika gospodarzy wyczuwa bramkarz Ósemek parując strzał. Po niesamowitej dramaturgii szczęśliwie wygrywa TEAM 8, którego reprezentanci w końcowych minutach meczu i „jedenastkach” pokazali charakter.