07 LIS 2013

Bez niespodzianek

Siódma kolejka Extraligi nie przyniosła niespodzianek. Walki na boisku nie brakowało pomimo, iż podczas minionej kolejki z powodu przerwy świątecznej odbyły się zaledwie cztery mecze. W najciekawszym z nich, po bardzo zaciętej rywalizacji lepszy okazał się TEAM 8, wygrywając z Afx Alufinish 7:4. Wielkie napięcie towarzyszące temu spotkaniu lepiej wytrzymali reprezentanci Ósemek, którzy w ostatnich minutach odskoczyli przeciwnikom na trzy bramki, co wystarczyło do wygranej. W drugim pojedynku na szczycie, lider tabeli – zespół CATER GROUP rozbił drużynę EFC 12:0. Młody team gości nie miał żadnych argumentów w niedzielnej konfrontacji i tylko nieskuteczności oraz nonszalancji w niektórych sytuacjach piłkarzy CATER rywale mogą zawdzięczać mniej dotkliwą porażkę. W pozostałych dwóch spotkaniach team Janis pewnie pokonał TaniRoaming.pl, choć do przerwy wygrywali goście, natomiast w ostatnim meczu zdecydowane zwycięstwo odniosła ekipa AMUSS, która bez najmniejszych problemów rozprawiła się z korporacyjną drużyną Fujitsu. Więcej szczegółów na temat ostatnich wydarzeń z naszej regionalnej ligi można znaleźć w poniższym artykule.

Afx Alufinish – TEAM 8  4:7 (2:2)

W pierwszym niedzielnym meczu zmierzyły się ze sobą dwie doświadczone extraligowe ekipy. Reprezentanci Afx Alufinish i TEAM 8 stworzyli bardzo ciekawe widowisko, na wysokim poziomie sportowym. Lepiej pojedynek rozpoczął się dla drużyny gości, która dzięki mądrze rozgrywanym akcjom wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą przeciwnicy zdołali odrobić straty. Rywalizacja nabrała rumieńców w drugich 25 minutach. Żaden z zespołów, mimo wielu świetnych okazji do zdobycia bramki, nie potrafił odskoczyć przeciwnikom. Sytuacja taka miała miejsce aż do stanu 4:4. W końcowym fragmencie meczu górę wzięło doświadczenie czołowych reprezentantów TEAM 8, którzy szybko strzelając trzy bramki podcięli skrzydła rywalom z Afx. Na wyróżnienie w ekipie zwycięzców zasługuje dobra postawa Witolda Kurzawy i Rafała Chorążego, natomiast w drużynie przeciwnej obok Dawida Rudnickiego bardzo dobre spotkanie rozegrał golkiper gospodarzy Leszek Niezborała.

Afx Alufinish                  TEAM 8

P. Marek x1                     W. Kurzawa x2

J. Powalski x1                  R. Chorąży x2

D. Rudnicki x2                  A. Nowak x2

B. Bujalski x1

Janis – TaniRoaming.pl  10:3 (2:3)

W drugim pojedynku na boisku pojawili się przedstawiciele drużyn Janis i TaniRoaming.pl. Spotkanie zapowiadane jako wyrównana konfrontacja i walka o punkty do ostatnich sekund, w rzeczywistości było takie tylko przez pierwsze 25 minut. Póki goście mieli siły do gry, pojedynek był zacięty i wyrównany. Po zmianie stron zarówno lider zespołu gości – Daniel Wybranowski jak i koledzy z drużyny byli cieniem siebie z pierwszej połowy, stanowiąc tylko tło dla kolektywu Janis. To właśnie zespołowa gra pozwalała gospodarzom na uzyskiwanie z każdą minutą większej przewagi. Skuteczność Marcina Janiaka i Łukasza Haśkiewicza umacniała ich pewność siebie, osłabiając tym samym zapał gości. Po pierwszej części meczu spodziewaliśmy się, że w drugiej obejrzymy podobny mecz, lecz ataki Janis trafiały na sporadyczny opór. Błędy w defensywie teamu TaniRoaming.pl zemściły się w drugiej połowie utratą aż siedmiu goli. Zasłużone zwycięstwo ekipy Janis, która przede wszystkim dzięki dobrej współpracy całego zespołu zdobyła ważne trzy punkty, oddalając się od dolnej strefy tabeli.

CATER GROUP – EFC  12:0 (7:0)

Jako ostatni w niedzielę do rywalizacji o ligowe punkty przystąpili reprezentanci CATER GROUP oraz EFC. Przed tym pojedynkiem byliśmy nastawieni na dobry mecz w wykonaniu obu drużyn, jednak nasze oczekiwania rozminęły się z realiami. Braki kadrowe gości spowodował, że doświadczyliśmy jednostronnego widowiska. Zespół gospodarzy nie dał szans „drugiemu garniturowi” EFC, dominując na boisku od początku do końca tego spotkania. Doświadczeni piłkarze CATER GROUP tuż po południu urządzili sobie trening strzelecki. Gdyby nie duże rozluźnienie jakie wkradło się do ekipy gospodarzy w drugich 25 minutach, zapewne rezultat spotkania byłby jeszcze bardziej okazały. Często zawodnicy wymienionej drużyny chcieli zbyt efektownie zakończyć swoje koronkowe akcje. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Piotr Baryła, który zarówno w grze defensywnej jak i ofensywnej nie miał sobie równych. Mamy nadzieję, że drużyna EFC szybko dojdzie do siebie po wysokiej porażce, gdyż już w następnej kolejce młodych zawodników czeka kolejny poważny sprawdzian.

Fujitsu – AMUSS  1:13 (0:5)

Ligowe zmagania w siódmej kolejce zakończył wtorkowy mecz drużyny Fujitsu z teamem AMUSS. Zespół gości znajdujący się w gronie faworytów do zwycięstwa w lidze, potraktował to spotkanie bardzo poważnie. Od samego początku piłkarze AMUSS narzucili swój styl gry gospodarzom, często tworząc sobie doskonałe sytuacje do zdobycia bramki. Do przerwy prowadzenie ich ekipy 5:0 odzwierciedlało poczynania obu drużyn. Po zmianie stron grający z coraz większym animuszem AMUSS nabrał ochoty na kolejne gole. W dużej mierze dzięki umiejętnościom strzeleckim Stefana Zajdla i Łukasza Grodzkiego futbolówka często lądowała w siatce bramki strzeżonej przez golkipera gospodarzy – Mikołaja Lipowskiego. Reprezentanci Fujitsu, tak jak przed tygodniem, nie zdziałali zbyt wiele przeciwko wyżej notowanemu przeciwnikowi. Szarpana gra i kilka składnych akcji, z reguły zakończonych niecelnymi strzałami to zdecydowanie za mało do odwrócenia losów tego pojedynku. Zaangażowania i ambicji nie można odmówić piłkarzom gospodarzy w żadnym z dotychczasowych meczów. Oby w następnym cechy wolicjonalne i dobra postawa sportowa pomogła Fujitsu w zdobyciu punktów.