01 LIS 2013

Za nami półmetek pierwszej rundy!

Niedawno przeżywaliśmy emocje związane ze startem drugiej edycji Extraligi, a nim się obejrzeliśmy minęła połowa pierwszej rundy rozgrywek. Jak co kolejkę również w tej nie brakowało wyrównanych spotkań, z rywalizacją trwającą do ostatnich sekund spotkania, jak również meczów zdominowanych od początku do końca przez jedną z drużyn. Szósta kolejka potwierdziła siłę najlepszych zespołów w łódzkiej lidze. Po trzy punkty bez problemów sięgnęły zespoły Afx Alufnish oraz TEAM 8. W innych spotkaniach wielu emocji dostarczyły nam wyrównane pojedynki ekip TaniRoaming.pl z Soccer Calcio, zakończonej minimalnym zwycięstwem gospodarzy oraz remisowe spotkanie Wollers z EFC. W konfrontacji zespołu CATER GROUP z drużyną Janis, mimo początkowej przewagi lidera tabeli, goście do końca ambitnie próbowali odrobić straty. Więcej informacji na temat ostatniej kolejki można znaleźć w skrótowych opisach poszczególnych spotkań.

Afx Alufinish – Brazzers  21:1 (11:0)

Jako pierwsi spotkanie w niedzielne przedpołudnie rozegrali zawodnicy Afx Alufnish i Brazzers. Pojedynek ten, już przed meczem miał wyraźnego faworyta do odniesienia zwycięstwa, jednak nie spodziewaliśmy się aż takiej dominacji drużyny gospodarzy. Afx dosłownie zmiotło z boiska przeciwników, którzy grając w osłabieniu nie byli w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej teamu Alufnish. Może gdyby nie fakt porażająco słabej frekwencji, gra w wykonaniu Brazzers wyglądałaby nieco lepiej. Gospodarze nie byli dla swoich przeciwników zbyt pobłażliwi, w pierwszej połowie pakując im futbolówkę do siatki aż jedenaście razy. Tak wysokie prowadzenie zupełnie odebrało chęci do dalszej rywalizacji gościom. W ich myślach pojawił się nawet pomysł, aby poddać spotkanie walkowerem, na szczęście młodzi zawodnicy Brazzers nie zdecydowali się na taki krok. Dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, piłkarze Afx przeważali w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, nie dając gościom chwili wytchnienia. Gra o jednego zawodnika w polu mniej, przy dobrze zorganizowanym zespole przeciwnym jest na pewno mało komfortową sytuacją, jednak według nas w postawie zawodników gości nie widać było żadnych cech wolicjonalnych.

Wollers – EFC  4:4 (2:1)

Druga konfrontacja zapowiadała się jako jedno z ciekawszych spotkań szóstej kolejki Extraligi. Dynamiczny pojedynek, z wieloma sytuacjami podbramkowymi nie rozczarował nawet najbardziej wybrednych kibiców. W pierwszych minutach rywalizacji, przewagę osiągnęli gospodarze, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Mecz mógł zostać rozstrzygnięty przez ich team już w pierwszej części gry, jednak mimo licznych ataków, w szeregach Wollers raziła nieskuteczność. W drugiej odsłonie meczu zemściło się to na podopiecznych Grzegorza Stopczyńskiego, bowiem po strzeleniu bramki kontaktowej za ciosem poszli zawodnicy EFC, doprowadzając ostatecznie do remisu. W ekipie gospodarzy przyczyny niepowodzenia należy upatrywać w złej atmosferze. Impulsywne zachowanie i krytyka własnego zespołu podziałały destrukcyjnie na zawodników gospodarzy. Szkoda drużyny Wollers, która z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej. Piłkarze EFC tego dnia nie zachwycili, był to chyba najsłabszy jak dotąd mecz w ich wykonaniu. Wynik 4:4 na pewno nie zadowolił żadnego zespołu, jednak z przebiegu spotkania bardziej usatysfakcjonowani remisem powinni być młodzi piłkarze gości.

Wollers                            EFC

M. Domagała x2                S. Jankowski x1

P. Jarecki x1                     P. Markowski x2

D. Kurek x1                      B. Szymański x1

TaniRoaming.pl – Soccer Calcio  6:5 (4:2)

W trzeciej rywalizacji o ligowe punkty na boisku pojawili się reprezentanci drużyn TaniRoaming.pl oraz Soccer Calcio. Od pierwszego gwizdka sędziego byliśmy świadkami zaciętego spotkania, w którym każdy zespół, różnymi sposobami próbował rozpracować ekipę przeciwną. Lepiej swoje szanse na bramki potrafili zamienić piłkarze gospodarzy, dzięki czemu po 25 minutach prowadzili różnicą dwóch goli. W drugiej odsłonie, w głównej mierze za sprawą wyjątkowo skutecznego Jana Groblińskiego przebudził się team Soccer. Drużyna gości odrabiając systematycznie straty z pierwszej połowy próbowała wykrzesać z siebie jeszcze więcej energii, jednak na końcowy sukces zabrakło czasu. Piłkarze futsalowców zbyt często dopuszczali do sytuacji strzeleckich w okolicach własnego pola karnego. Niefrasobliwość obrońców gości świetnie potrafili wykorzystać ofensywni zawodnicy gospodarzy, na czele ze zdobywcą trzech bramek Rafałem Biernackim. W konsekwencji Calcio musiało uznać wyższość rywali z TaniRoaming.pl.

TaniRoaming.pl              Soccer Calcio

R. Biernacki x3                 J. Grobliński x3

D. Wybranowski x2           M. Krajewski x1

M. Kowalczyk x1              S. Papis x1

CATER GROUP – Janis  6:3 (1:0)

W ostatnim spotkaniu jakie mieliśmy okazję obejrzeć podczas niedzielnych zmagań naprzeciwko siebie stanęły ekipy CATER GROUP i Janis. Gospodarze starali się prowadzić grę w tym pojedynku, ale w pierwszej połowie tylko raz udało im się skutecznie przebić przez dobrze zorganizowaną defensywę Janis. Na dobre obie drużyny rozegrały się dopiero w drugiej części meczu. Pierwsze minuty po zmianie stron ponownie należały do gospodarzy, którzy nieco lepiej wyregulowali celowniki, zdobywając cztery gole. Przy stanie 5:0, gdy wydawało się, że jest już po meczu, Łukasz Janiak pięknym uderzeniem od poprzeczki tknął trochę wiary w kolegów z drużyny. Kolejne dwie szybko strzelone bramki pozwoliły ekipie Janis wierzyć, że to jeszcze nie koniec emocji. Na nic więcej nie pozwolił jednak zespół gospodarzy, który w końcowym fragmencie spotkania za sprawą Michała Gitzela podwyższył rezultat. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem lidera tabeli, choć nie ukrywamy, że liczyliśmy na lepszy mecz w wykonaniu tak mocnej ekipy. Zespołowi Janis gratulujemy zaangażowania i ambicji – nawet przy wysokim prowadzeniu rywali, goście nie spuścili głów, do końca walcząc o odwrócenie losów spotkania.

CATER GROUP                  Janis

Ł. Przybysz x1                    Ł. Janiak x2

K. Bendkowski x3               K. Jaborski x1

M. Gitzel x1

P. Baryła x1

Fujitsu – TEAM 8  2:15 (0:4)

We wtorkowym spotkaniu zmierzyli się ze sobą reprezentanci Fujitsu i TEAM 8. Dla gości mecz ten miał być tylko kolejnym przystankiem na drodze do walki o tytuł najlepszej łódzkiej drużyny. Zgodnie z przewidywaniami zespół Ósemek od samego początku narzucił przeciwnikom swój styl gry. Piłkarze gości wymieniając dużo podań starali się przedrzeć przez szyki obronne ekipy Fujitsu. W pierwszej części, pomimo wielu okazji do zdobycia goli, bramkarz rywali tylko czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Zdecydowanie efektowniej zakończyła się druga połowa, w której lepsza skuteczność sprawiła, że zawodnicy TEAM 8 dołożyli jeszcze jedenaście bramek. Przebłyski dobrej gry mieli również zawodnicy Fujitsu. Dysponujący zdecydowanie mniejszym potencjałem sportowym gospodarze potrafili dwukrotnie pokonać golkipera gości. Zwycięstwo TEAM 8 powinno być bardziej okazałe, lecz w wielu dogodnych sytuacjach nad drodze gości stawał dobrze dysponowany bramkarz Fujitsu lub akcje ofensywne kończyły się zbyt indywidualnie.