25 KWI 2013

Janis pierwszym liderem...

Udało się!! pierwsza kolejka Extraligi doczekała się swojej premiery również w Łodzi. Mimo, iż było to dopiero przetarcie przed pełnią sezonu, wszystkie elementy organizacyjne przebiegły sprawnie, a walki na boisku było co nie miara, zapewniając tym samym piłkarzom i kibicom emocje do końcowego gwizdka sędziego w każdym z meczów.

Afx Alufinish - Wollers 2:3 (1:2)

Jako pierwsze w niedzielne przedpołudnie na boisko wybiegły drużyny Afx Alufinish i Wollers. Trzeba przyznać, że od początku zawody należały do bardzo zaciętych. Początek spotkania był nieco nerwowy i chaotyczny, ale z biegiem czasu obie drużyny nabrały pewności na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla zespołu Wollers. W kolejnych 25 minutach gry zawodnikom zaczęło doskwierać zmęczenie, zauważalne było jak wiele pracy obie drużyny wykonały w pierwszej połowie meczu. Mimo starań, drużynie Afx Alufinish nie udało się odrobić strat i mecz zakończył się wygraną Wollers 3:2. W tym meczu, mimo przegranej jego drużyny, wyróżniającym się zawodnikiem był Jakub Powalski, który dzięki swojej dobrej grze i dwóch strzelonych bramkach został wybrany do szóstki kolejki.

Afx Alufinish                                                         Wollers

J. Powalski x2                                                      Sylwester Stójwąs x1

Sławek Stasiak x1

Patryk Wójcik x1

MultiBank - EFC 4:3 (2:0)

Jako drudzy na boisko wybiegli zawodnicy zespołów MultiBanku i EFC. Drużyny dzięki obserwacji gry swoich poprzedników miały już lepszy obraz rywalizacji jaka czeka ich w tego typu rozgrywkach. Pierwsza połowa należała do zespołu MultiBanku, który dzięki dobrej, konstruktywnej grze wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron drużyna EFC zabrała się do odrabiania strat, mimo pościgu i walki o każdy centymetr boiska, zabrakło jednak czasu i mecz zakończył się rezultatem 4 : 3 dla MultiBanku. Dwie bramki dla zespołu MultiBanku w tym meczu zdobył Łukasz Sałaj i tym samym znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Za postawę na boisku należy również wyróżnić Marcina Sobotkę z zespołu EFC i Marcina Surmę z MultiBanku, którzy mimo, iż nie zdobyli bramki, byli bardzo dobrymi asystentami i dzięki swojej grze znaleźli uznanie w oczach ekspertów znajdując się tym samym w szóstce kolejki.

MultiBank                                  EFC

Tomasz Górski x1                     Michał Banasiak x1

Łukasz Sałaj x2                         Przemysław Grzejdziak x1

Ryszard Szczepanik x1             Mariusz Turowski x1

Soccer-Calcio - Janis 5:6 (3:3)

Ostatni niedzielny mecz cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród pozostałych drużyn jak i kibiców. Spotkanie było bardzo ciekawe. Nie brakowało akcji podbramkowych zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Pierwsza połowa to regularne ataki na bramki i w konsekwencji zaciętej rywalizacji na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym 3:3.Druga połowa to również cios za cios. Drużyna Janis wychodząc na prowadzenie nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa już do samego końca spotkania i mimo wielkich starań Soccer Calcio nie udało się odrobić straty. Emocjonujący mecz zakończył się minimalną wygraną drużyny Janis 6:5. Team Janis między innymi świetnej postawie Krzysztofa Borowskiego, strzelca hat-tricka może zawdzięczać to zwycięstwo. Za dobrą postawę na boisku należy również wyróżnić Piotra Klimka bardzo dobrego egzekutora tego dnia, strzelca dwóch bramek dla Soccer Calcio oraz golkipera zespołu Janis Piotra Kujawińskiego, który swoimi interwencjami pokazał klasę i ratował swój zespół z opresji.