13 CZE 2013

Zmiana na pozycji lidera

W niedzielę, 9 czerwca odbyła się pierwsza kolejka drugiej fazy rozgrywek Extraligi. Drużyny jak zwykle dostarczyły nam mnóstwa emocji sportowych. W weekend rozegrane zostały tylko trzy mecze. Ostatnie z planowanych spotkań, jak już pisaliśmy wcześniej w zapowiedziach przełożone było na późniejszy termin. W meczu na szczycie, czyli walce Janis z TEAM 8 o pozycję lidera tabeli, zdecydowane zwycięstwo Ósemek 8:3. Bardzo ciekawie wyglądały również starcia pozostałych drużyn. Opisy spotkań można przeczytać poniżej.

Wollers – EFC  5:2 (1:2)

Starcie Wollers z EFC zapowiadało się na wyrównaną konfrontację. Obie drużyny przeżywały już lepsze, jak i słabsze momenty w ligowych potyczkach, dlatego wynik meczu wydawał się być sprawą otwartą. W spotkaniu niestety miało miejsce kilka wydarzeń nie związanych ze zdrową, sportową rywalizacją, w myśl zasad fair play. Na pewno miało to wpływ na obraz spotkania. Mecz bardzo dobrze zaczął się dla gości, którzy lepiej radzili sobie z konstruowaniem akcji ofensywnych w pierwszej części spotkania. Przeciwnicy zaskoczeni takim biegiem boiskowych wydarzeń, nie potrafili opanować emocji i przejąć inicjatywy, przegrywając do przerwy 1:2. Druga połowa to już zdecydowanie lepsza postawa Wollers. Zespołowa  gra i skuteczność, zaczęła przynosić wymierne rezultaty w postaci kolejnych bramek. Z napiętą atmosferą, która z każdą minutą kumulowała się, lepiej radzili sobie gospodarze. W  pewnym momencie meczu drużyna EFC zaczęła słabnąć, nie atakując bramki rywali tak dynamicznie jak w pierwszych 25 minutach. Przeciwnik wykorzystał niemoc gości, ostatecznie wygrywając mecz 5:2.

Wollers                                           EFC

M. Mikołajczyk x1                             M. Majzner x1

R. Pawlikowski x1                            P. Krzymianowski x1

M. Smolarski x2

A. Stanisławski x1

Afx Alufinish – Dell Team  5:3 (1:1)

Jako drudzy do walki o punkty przystąpili zawodnicy Afx i Teamu Della. Spotkanie to naprawdę mogło się podobać. Drużyna gości mimo ostatniego miejsca w tabeli nie ustępowała wyżej notowanym przeciwnikom w żadnym aspekcie gry. Wyrównany mecz, w którym nie brakowało akcji indywidualnych i zespołowych, do przerwy był nierozstrzygnięty. Remis 1:1 doskonale odzwierciedlał przebieg spotkania. Żadna z drużyn nie chciała oddać punktów bez walki. Alufinish już w poprzednich spotkaniach prezentował się bardzo dobrze, nie inaczej było i w tym meczu. Konsekwentna, zespołowa gra, po raz kolejny wystarczyła do odniesienia zwycięstwa. Szkoda, że progres formy piłkarzy Afx zaczął się tak późno. Z takim potencjałem jaki drużyna posiada obecnie, mogłaby spokojnie powalczyć o ogólnopolski finał. Dell pokazał się w tym meczu z bardzo dobrej strony. Nie brakowało zaangażowania zawodników i wyrównanego zespołu, który rozgrywał chyba najlepsze jak do tej pory zawody. W decydującym momencie meczu do osiągnięcia korzystnego wyniku teamowi Della zabrakło jednak trochę szczęścia. W zwycięskiej drużynie na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwóch zawodników – Jakub Powalski i Ireneusz Gołdyn, którzy błysnęli skutecznością, dzieląc się dorobkiem brakowym całej drużyny.

Afx Alufinish                                  Dell Team

J. Powalski x3                                  D. Nojek x1

I. Gołdyn x2                                     S. Dolata x2

Janis – TEAM 8  3:8 (2:5)

Ostatnie starcie niedzieli to arcyważny mecz drużyn walczących o tytuł mistrza łódzkich rozgrywek. Obie ekipy zdążyły poznać się już znakomicie w poprzednim spotkaniu, które miało miejsce raptem tydzień wcześniej. Wszyscy przybyli na obiekt nie mogli narzekać na nudę. Dynamiczne spotkanie, lepiej rozpoczęli goście aplikując przeciwnikom dwie bramki. Janis starał się odpowiedzieć na ataki rywali, ale zawodnicy gospodarzy nie byli tego dnia tak skuteczni jak zwykle. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 5:2 i mecz wydawał się być rozstrzygnięty. Drugie 25 minut przyniosło kolejną bramkę Janis i gdyby gospodarzom udało się zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Jednak tego dnia bardziej skuteczni byli zawodnicy Ósemek, którzy strzelając kolejne bramki podcięli skrzydła ambitnie grającej drużynie Janis. Duży wpływ na wynik spotkania mogła też mieć słaba frekwencja na meczu w drużynie gospodarzy. Team Janis posiadając tylko jednego zmiennika nie potrafił utrzymać wysokiego tempa gry do samego końca spotkania. Mecz o dużej intensywności może odebrać wszystkie siły drużynie bez odpowiedniej liczby rezerwowych. Prawda ta sprawdziła się po raz kolejny w Extraligowych rozgrywkach.