28 MAJ 2013

Przebudzenie Soccer Calcio

Za nami przedostatnia kolejka fazy zasadniczej Extraligi. Wielkimi krokami zbliża się druga runda rozgrywek. Drużyny czując, że jest to ostatni dzwonek na zdobywanie punktów, rozegrały się na dobre. We wszystkich spotkaniach weekendu byliśmy świadkami gradu bramek. Ostre strzelanie rozpoczęło się już w pierwszym sobotnim meczu, w którym Soccer Calcio zwyciężyło TEAM 8 wynikiem 6:5. W sumie, w siedmiu spotkaniach padły aż 73 gole. Najciekawsze ligowe wydarzenia prezentowane są jak zawsze na naszej stronie – zaglądając do aktualności, foto galerii, a także skrótów wideo z meczów można dowiedzieć się więcej o piłkarskich zmaganiach.

Soccer Calcio – TEAM 8  6:5 (3:2)

Pierwsze starcie pomiędzy Soccer Calcio, a TEAM 8 to mecz zaległy z drugiej ligowej kolejki. Piłkarze obu drużyn urządzili nam bardzo dynamiczne, atrakcyjne widowisko. Nie zabrakło pięknych bramek i efektownych akcji zespołowych. Do samego końca meczu nie było wiadomo, która z drużyn zwycięży. Gdy na prowadzenie 5:4 wyszli zawodnicy TEAM 8 wydawało się, że to oni przechylą szale zwycięstwa na swoją korzyść, jednak spokojna, poukładana gra przeciwników przyniosła w samej końcówce zamierzony efekt w postaci dwóch goli. Soccer pokazał rywalom co oznacza gra do końca i wiara w zwycięstwo. TEAM 8 nie potrafił ustrzec się tego dnia przed wieloma indywidualnymi błędami, co miało duży wpływ na końcowy rezultat.

Soccer Calcio                        TEAM 8

M. Krajewski x2                       M. Dudziński x2

S. Papis x2                              A. Jarecki x1

M. Pszczoła x2                       W. Siuta x1

S. Dawid x1

Janis – Dell Team  9:4 (7:1)

Drugie z zaległych spotkań to pojedynek Janis z Teamem Della. Zespół gości rozegrał ten mecz bez kilku podstawowych zawodników. Duże luki w składzie – m.in. brak bramkarza, zostały bezlitośnie wykorzystane prze przeciwników. Już do przerwy Janis zdążył odebrać chęci do gry Dellowi, aplikując rywalom siedem bramek i tracąc przy tym zaledwie jedną. Druga połowa przyniosła nieco więcej rozluźnienia w ekipie gospodarzy, co zdołała wykorzystać ekipa Della dokładając do swojego dorobku bramkowego jeszcze trzy trafienia. Mimo straty kilku goli stroną dominującą był lider tabeli. Na słowa uznania w zwycięskim zespole zasługują Marcin Janiak i Paweł Lewicki, którzy łącznie zdobyli w tym spotkaniu siedem bramek. Postacią wyróżniającą się u konkurencji był niezmiennie Adam Majkowski, autor dwóch goli.

Janis                                       Dell Team

J. Jr Stokłosa x1                      K. Stachurski x1

K. Borowski x1                        A. Majkowski x2

M. Janiak x4                            M. Trojanowski x1

P. Lewicki x3

Afx Alufinish – Soccer Calcio  3:9 (2:4)

Niedzielną rywalizację rozpoczęły zespoły Afx Alufinish i Soccer Calcio. Dla gości - z racji zaległości było to już drugie spotkanie w przeciągu niespełna jednego dnia. Mimo falstartu w rozgrywkach, Soccer w ten weekend imponował grą. Wymienność pozycji na boisku, zespołowa gra oraz dobrze wyregulowany celownik pozwoliły zapomnieć Calcio o wcześniejszych niepowodzeniach. Chwalimy ten zespół ponieważ z meczu na mecz prezentował coraz lepszą dyspozycje, jakby włączając kolejny bieg w swojej dobrze funkcjonującej maszynie. Zawodnicy zamiast słaniać się na nogach z przemęczenia po ciężkim sobotnim boju, odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali. Zespół Afx mimo zdobycia trzech bramek nie wyróżnił się grą w tym spotkaniu. Niedyspozycja dnia lub zbyt silny przeciwnik były przyczyną utraty trzech punktów.

MultiBank – TEAM 8  3:2 (1:2)

Następna rywalizacja rozpoczęła się od małego opóźnienia bowiem problemy z zebraniem odpowiedniej liczby zawodników na mecz miał TEAM 8, ale na ostatnią chwilę zawodnicy zdołali dotrzeć i mecz mógł się rozpocząć. Zawodnicy MultiBanku chcieli szybko strzelić gola jednak dobrze broniła się drużyna rywali. W pierwszej połowie worek z bramkami został jednak rozwiązany. Najpierw do siatki trafił MultiBank, ale  goście zdołali odrobić straty z nawiązką, wygrywając do przerwy 2:1 po dwóch trafieniach Adriana Jareckiego. Druga połowa to nadal przewaga MultiBanku, który prowadził grę. TEAM 8 nie pozostawał bierny, wyprowadzając groźne kontrataki. Kilka z nich mogło zakończyć się bramką, lecz zawodnicy nie potrafili znaleźć drogi do bramki. W ostatnich minutach spotkania decydującą akcję na 3:2 przeprowadził MultiBank, inkasując cenne trzy punkty. Na wyróżnienie w ekipie zwycięzców zapracował dobrą grą i instynktem strzeleckim, autor dwóch bramek Rafał Krzysztofik.

MultiBank                               TEAM 8

R. Krzysztofik x2                      A. Jarecki x2

D. Lewkowski x1

Wollers - Dell Team  10:1 (7:0)

Trzeci mecz tego dnia zagrali zawodnicy drużyn Wollers i Dell Team. W tym spotkaniu wystąpiła bliźniacza sytuacja do poprzednich meczów Della. Ubytki kadrowe nie pozwoliły nawet na chwilę pomyśleć piłkarzom gości o wywalczeniu korzystnego rezultatu. To był mecz do jednej bramki. Rywal – drużyna Wollers bombardowała bramkę ekipy Della kolejnymi akcjami. Oceniamy, że wynik końcowy tego meczu to najmniejszy wymiar kary jaki mógł spotkać team Della. Wollers wykorzystali wszystkie swoje atuty – ciągła rotacja składu, zmiany, wypoczęci zawodnicy na podmęczonego rywala to była odpowiednia broń w niedzielnej konfrontacji. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół Wollers, który do końca pracował nad podwyższeniem rezultatu. Bramkami i asystami podzieliła się większa część drużyny.

EFC – Janis  1:8 (0:3)

Przedostatni mecz weekendowych zmagań to starcie EFC z Janis. Lider tabeli jak na razie nie ma sobie równych w łódzkiej Extralidze i sukcesywnie zmierza do ogólnopolskiego finału. Nie inaczej wyglądało to spotkanie, na dodatek EFC rozpoczęło mecz w pięcioosobowym składzie. Nie wróżyło to nic dobrego teamowi gospodarzy. Do przerwy widniał wynik 3:0, a bramek mogło paść przynajmniej drugie tyle. Po zmianie stron, mimo, że już w trakcie pierwszej połowy do zespołu EFC dotarły posiłki, obraz spotkania nie uległ zmianie. Janis pewnie prowadziło grę, zdobywając kolejne bramki. Pod każdym względem zawodnicy Janis przewyższali swoich przeciwników. Motorem napędowym gości w tym meczu było trio piłkarzy: Jan Jr Stokłosa, Marcin Janiak i Paweł Lewicki.

EFC                                       Janis

M. Majzner                             Jan Stokłosa x1

Jan Jr Stokłosa x2

M. Janiak x2

Dell Team – Soccer Calcio  1:11 (0:4)

Ostatni ligowy mecz to rywalizacja pomiędzy zespołami Dell Team i Soccer Calcio. Zespół gospodarzy zupełnie rozbity poprzednimi porażkami wydawał się być nieobecny myślami na murawie. Futsalowcy wręcz przeciwnie, po dwóch wygranych z rzędu  tryskali energią. Widać było determinację zespołu w osiągnięciu następnego pozytywnego wyniku. Zawodnicy wyszli na boisko pełni wigoru, z przekonaniem o własnych umiejętnościach. Pozytywne nastawienie tylko pomagało w płynnej, kombinacyjnej, a przede wszystkim skutecznej grze. Już po 25 minutach rywal myślał o upragnionym zakończeniu spotkania. Gładko zdobyte cztery bramki, bez żadnej straconej, mówią same za siebie. Dell po prostu w tym meczu nie istniał, zawodnicy nie mieli już sił, aby podjąć wyzwanie i przeciwstawić się ekipie Calcio. Drugą połowę goście zagrali jeszcze lepiej. Piłkarzom halowym wychodziło prawie wszystko - efektowne strzały i bramki, akcje indywidualne, ale też zespołowe rozklepanie przeciwnika. Świetne zawody rozegrali Sebastian Papis i Maciej Pszczoła. Ustrzelili oni w sumie pięć bramek, nie zapominając przy tym o wspieraniu kolegów, którym dogrywali znakomite piłki.