24 LUT 2015

Jak wygrać ligę w Łodzi?

Autor: Jarosław Szwiec

Z pewnością większość zespołów zadaje sobie pytanie jak stać się najlepszą drużyną w Łodzi a tym samym pojechać na Mistrzostwa Polski Futbolu Sześciosobowego i walczyć o atrakcyjną nagrodę, której w amatorskiej piłce nigdzie nie spotkamy, jest to bowiem nagroda o wartości 15 tysięcy złotych.

Sama obecność reprezentanta danego miasta na Mistrzostwach Polski jest już sporym wyróżnieniem, zajęcie czołowej lokaty i zapisanie się w historii Mistrzostw Polski jest już sukcesem na arenie amatorskiej piłki.

Zespół z Łodzi nie zdobył jeszcze Mistrzostwa Polski, ale miasto było już reprezentowane przez dwa zespoły od początku trwania Mistrzostw Polski organizowanych przez federacje Extraliga.pl. W roku 2013 zespół Team 8 pojechał do Bydgoszczy na pierwsze Mistrzostwa, efektem była czwarta lokata. Rok temu w lipcu 2014 na turnieju finałowym widzieliśmy już przedstawicieli z 6 miast w Polsce, reprezentantem Łodzi była drużyna Cater-Group, która zajęła wysokie trzecie miejsce, a miejsca w finale drużynie z Łodzi zabrakło tylko dlatego, że zdobyli o jedna bramkę mniej od drużyny z Torunia. Progres Łodzi w sezonie 2014 był zatem widoczny jak będzie w lipcu 2015 na Mistrzostwach Polski?

Apetyt na mistrzostwo w Łodzi mają co najmniej cztery zespoły, które przewodzą w stawce Łódzkiej Extraligi. W ścisłej czołówce jest wspomniany już wcześniej zespół Cater-Group, który z szesnastoma punktami okupuję czwartą pozycję w tabeli. Na miejscu trzecim jest reprezentant Łodzi z Mistrzostw Polski 2013 – Team 8, zespół który podobnie jak Cater-Group do tej pory zdobył szesnaście punktów, ale ma lepszy bilans bramek od rywala.

Jeśli nie Cater-Group ani też nie Team 8 to kto może tą ligę wygrać? Tabela nie kłamie a na dwóch pierwszych miejscach mamy zespoły, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały. Są to zespoły Afx Alufinish oraz Flying Dragons. Obie drużyny mają po cztery punkty przewagi nad trzecią i czwartą drużyną w tabeli ligowej. Obie drużyny w bezpośrednim pojedynku zremisowały ze sobą 2:2. Lepszy bilans bramkowym wywindował Flying Dragons na pozycję lidera tabeli. Jest to zespół, który brał udział w niedawno rozgrywanym turnieju Redcoon Futsal Cup 2015 z mocną obsadą i wypadł naprawdę dobrze, odpadając w fazie pucharowej.

Jak wygrać w Łodzi? Pokaże nam to runda wiosenna, być może zespoły, które jeszcze nie przegrały, ulegną a rywale wykorzystają potknięcie. Być może któryś z zespołów będzie  w stanie wygrywać bardzo ważne mecze w bezpośrednich pojedynkach, czego efektem może być największa zdobycz punktowa a tym samym mistrzostwo. Kto wie może walka o mistrzostwo będzie toczyła się do samego końca, a zadecydują detale.

W Łodzi możemy być świadkami różnych scenariuszów. Czego na pewno nie zabraknie?  Walki do ostatnich minut oraz gwarantowanych emocji.

Polub nasz FANPAGE EXTRALIGA.PL na portalu społecznościowym Facebook i bądź na bieżąco z informacjami ligowymi. Dołączaj do dyskusji oraz wyrażaj swoje zdanie.