01 PAź 2014

Ostre strzelanie na inaugurację!

Inauguracja trzeciego sezonu Extraligi w naszym regionie minęła błyskawicznie. Zaledwie trzy z planowanych przed startem ligi pięciu spotkań doszły do skutku. W piątek odbyły się dwa mecze, a w niedzielę tylko jeden pojedynek – zespołu Afx Alufinish, z debiutującym w rozgrywkach teamem SMOLAR.pl. Najciekawiej było w drugim piątkowym starciu, które okazało się najbardziej wyrównane. CATER GROUP pomimo sporego oporu ze strony Janis, dzięki dobrze zorganizowanej formacji ofensywnej, nie pozwolił rywalom zbliżyć się do kontaktowego wyniku, cały czas zachowując bezpieczną przewagę kilku goli. Pozostałe konfrontacje upłynęły pod dyktando czołowych ekip zeszłego sezonu. TEAM 8 i Afx Alufinish przyćmili swoją grą przeciwne zespoły, kontrolując w stu procentach przebieg boiskowych wydarzeń. Po pierwszych rozegranych meczach wydaje się, że extraligowe teamy zrobiły duże sportowe postępy. Wkrótce przekonamy się jak na ich tle wypadną pozostali uczestnicy łódzkich rozgrywek.

Fujitsu – TEAM 8  1:12 (1:7)

Pierwszym piątkowym pojedynkiem otworzyliśmy sezon 2014/2015 w Łodzi. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny, które w zeszłym sezonie były na dwóch biegunach możliwości sportowych. Po wakacjach sytuacja ta miała ulec zmianie, gdyż wydawało się, że korporacyjny team Fujitsu, dzięki godzinom spędzonym na wspólnych treningach wreszcie zacznie przypominać prawdziwy, zgrany zespół, który ma wspólny cel. W praktyce było nieco inaczej. Pierwsze minuty jeszcze nie wskazywały na jednostronny pojedynek. Nawet, gdy reprezentanci zespołu gości strzelili gola na 1:0 Fujitsu zaraz po wznowieniu ze środka boiska zdołało odrobić straty. Zapowiadało to ciekawy ciąg daszy wieczornej rywalizacji. Jak się jednak okazało jedna bramka i kilka strzałów w światło bramki to było wszystko na co pozwolili przeciwnikom piłkarze TEAM 8. Zarówno w pierwszej jak i drugiej części gry kontrolowali oni przebieg spotkania, potwierdzając swoją przewagę składymi akcjami i okazałym zwycięstwem.

CATER GROUP – Janis  9:4 (4:1)

W drugim tego dnia meczu, o godzinie 20 na boisku pojawili się przedstawiciele CATER GROUP i Janis. Liczyliśmy, że konfrontacja dwóch solidnych extraligowych drużyn będzie ozdobą pierwszej kolejki i nie pomyliliśmy się. Ambitna postawa jednego, jak i drugiego teamu oraz chęć zwycięstwa sprawiła, że od pierwszego gwizdka sędziego byliśmy świadkami zaciętego widowiska, w którym nikt nie odstawiał nogi. Gospodarze, pomimo nieobecności kilku kluczowych zawodników starali się prowadzić grę, szybkimi akcjami często zagrażając bramce Piotra Kujawińskiego. Do przerwy 4:1 dla CATER, ale ekipa Janis nie dawała za wygraną i przy lepszej skuteczności mogła również pokusić się o kilka goli. Po zmianie stron goście ruszyli do przodu, próbując odrobić różnicę bramkową. Jednak nadal nie potrafili znaleźć recepty na dobrze funkcjonujący team gospodarzy. W pewnym momencie drugiej połowy reprezentanci drużyny Janis złapali wiatr w żagle i strzelili parę bramek, ale ich zapał został szybko ostudzony golami straconymi. Lepiej sezon rozpoczął się dla piłkarzy mistrza miasta z ubiegłego sezonu, który­ przede wszystkim zespołową pracą, ale także indywidualną postawą (sześć bramek Adriana Konopskiego) przewyższał swoich rywali. Podtrzymując dyspozycję z piątku na pewno CATER będzie stanowił o sile ligi.

Afx Alufinish – SMOLAR.pl  13:2 (7:0)

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki Extraligi rywalizowały ze sobą drużyny Afx Alufinish i SMOLAR.pl. Gospodarze to „starzy wyjadacze” tego typu rozgrywek, przeciwnicy ze SMOLAR.pl to natomiast nowe twarze w naszej lidze. Wprawdzie Piotr Górski i koledzy występowali w minionym sezonie w lidze konkurencyjnej, ale zarówno poziom rogrywek, jak i ich dyspozycja pozostawała dla nas wielką niewiadomą. Już pierwsze sekundy meczu pokazały, że debiutant Extraligi nie będzie miał łatwego zadania. Dobrze zorganizowany zespół Afx dotarł na zawody silnym i licznym składem, który miał zapewnić pierwszy mały sukces. Trzeba przyznać, że gospodarze mogli pozwolić sobie w tym pojedynku na wiele. Team SMOLAR.pl zaskoczony nieco szybką grą i skutecznością gości nie za bardzo potrafił odnaleźć swojego miejsca na boisku. Do tego doszła wczesna pora rozgrywania zawodów. To wszystko spowodowało, że przedstawiciele Afx Alufinish schodzili na przerwę z siedmiobramkowym prowadzeniem. W drugich 25 minutach goście starali się walczyć o lepszy rezultat, niestety dla nich gospodarze okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem. Zawodnicy Afx dokładali do puli kolejne trafienia, coraz bardziej odbierając zapał do dalszej rywalizacji ekipie gości. Wprawdzie beniaminkowi udało się zdobyć dwa gole, ale i tak były to tylko bramki na pocieszenie. Do innego wyniku sytuacji nie brakowało, gdyż dogodne okazje marnowali zarówno gospodarze, jak i goście, ale i tak analizując przebieg niedzielnej konfrontacji można pokusić się o stwierdzenie, że team Afx zdominował rywali i zasłużenie wygrał. Styl zwycięstwa oraz sposób gry wicemistrzów miasta z sezonu 2013/2014 powinien budzić respekt pozostałych uczestników łódzkiej ligi.