07 CZE 2014

Poznaliśmy finalistów PL

W piątek 30 maja oraz w tym tygodniu – we wtorek 3 czerwca odbyły się konfrontację czterech najlepszych zespołów rywalizujących o pierwszy w historii rozgrywek Extraliga.pl Puchar Ligi. Zgodnie z naszymi przewidywaniami spotkania były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Cieszy fakt, że wszyscy półfinaliści podeszli do rywalizacji bardzo profesjonalnie - ambitnie, z pełnym zaangażowaniem walcząc o każdy centymetr boiska. Niestety finalistów może być tylko dwóch. Awans do decydującej fazy pucharów wywalczyły ekipy TEAM 8 i Afx Alufinish, które okazały się minimalnie lepsze od reprezentanów Wollers i Soccer Calcio. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniami oraz skrótami video z tych pojedynków.

Wollers – TEAM 8  2:5 (1:1)

W piątek późnym wieczorem do rywalizacji o finał Pucharu Ligi przystąpiły zespoły Wollers i TEAM 8. Spotkanie zaczęło się z małym opóźnieniem, ponieważ część reprezentanów drużyny gości przyjechała na ten mecz prosto z innej konfrontacji. Obie ekipy (z nielicznymi wyjątkami) przystąpiły do zawodów optymalnymi składami. Pierwsze minuty były wyrównane, z szansami na bramki po jednej jak i drugiej stronie. Wynik meczu otworzył napastnik gospodarzy – Marcin Domagała. W dalszej części pierwszej połowy obraz spotkania nie uległ zmianie. Obie ekipy starały się atakować, pamiętając również o zabezpieczeniu własnej bramki. Po zmianach w ekipie gości, tuż po wejściu na plac bramkę wyrównującą zdobywa Rafał Chorąży. Jest 1:1 ale to nie koniec ciekawych zdarzeń w pierwszych 25 minutach, bowiem jeszcze przed przerwą, w polu karnym Ósemek faulowany zostaje Jakub Ryplewicz. Sam poszkodowany postanawia wykonać karnego, ale jego intencje wyczuwa golkiper gości Artur Jarociński, ratując swój zespół z opresji. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji, żadnej z drużyn nie udaje się już zdobyć gola. Po zmianie stron na boisku dalej walka na całego. Nikt nie odpuszcza, wierząc w końcowy sukces swojej drużyny. Do głosu dochodzą ofensywni piłkarze gości. Najpierw bramkę na 1:2, po ładnym dośrodkowaniu Alana Nowaka głową zdobywa Adam Patora, a potem popisową grę rozpoczyna Artur Sadura, który trzema golami zapewnia bezpieczną przewagę TEAM 8. Wollersi są bardzo ambitni i nie opuszczają głów w trudnym momencie, do ostatniego gwizdka sędziego dążąc do odrobienia strat. Z wielu świetnych okazji udaje się wykorzystać zaledwie jedną, a to znacznie za mało. Team Wollers w dobrym stylu żegna się z pucharami. Po raz kolejny w ich szeregach zawiodła skuteczność. Gdyby gospodarze wykorzystali rzut karny mecz zapewne ułożyłby się zupełnie inaczej. Szczęście i skuteczność była tego dnia po stronie Ósemek. To właśnie przedstawicieli mistrza miasta z ubiegłego sezonu zobaczymy w finale z Afx Alufinish. Zapowiada się ekscytująca walka o to prestiżowe trofeum.

Wollers                                            TEAM 8

M. Hajkowski x1                                 R. Chorąży x1

M. Domagała x1                                A. Patora x1

A. Sadura x3

Afx Alufinish – Soccer Calcio  3:2 (1:1)

Drugi półfinał pierwotnie miał odbyć się tydzień wcześniej, jednak złe warunki atmosferyczne spowodowały zalanie boiska i konieczność przesunięcia meczu. Tym razem pogoda pozwoliła odbyć zawody. Obie drużyny tak jak we wcześniej opisywanym spotkaniu nie zawiodły naszych oczekiwań, docierając na obiekt przy Malczewskiego w komplecie. Sądziliśmy, że rywalizacja pomiędzy Afx i Soccer będzie zdominowana przez piłkarzy gospodarzy, którzy bez większych problemów poradzą sobie z „lucky luzerem” dolosowanym do pozostałej grupy półfinalistów. Takie myślenie było błędem i było dalekie od pozytywnego wrażenia jakie zostawił po sobie team grającego trenera Sebastiana Papisa. Odpowiednia taktyka przyjęta przez gości na wtorkowy mecz długo zdawała egzamin. Zawężenie środka pola, bliskie ustawienie formacji i twarda, zdecydowana gra umiejętnie wytrącała gospodarzy z rytmu. Co prawda prowadzenie dla Afx po indywidualnym błędzie obrońcy Soccer uzyskał Jakub Powalski, ale później poczynania ofensywne gospodarzy zostały przyćmione dwoma bramkami gości. Jeszcze w pierwszych 25 minutach gola wyrównującego strzelił Grzegorz Kordialik, a tuż po przerwie na prowadzenie futsalowców wyprowadził Michał Krajewski. Ogromna radość z drugiej bramki wlała w serca gości jeszcze więcej wiary i nadziei w końcowy sukces. Afx Alufinish to jednak zgrany kolektyw, który nie poddaje się nawet w trudnych chwilach. Zespół managera Waldemara Zatorskiego pokazał to w kolejnych minutach drugiej połowy, w krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonując golkipera futsalowców. Ponownie dały znać o sobie indywidualne błędy w kryciu. Mistrzem w ich wykorzystywaniu jest doświadczony snajper Paweł Marek, który najpierw z zimną krwią trafia do siatki gości w sytuacji jeden na jednego z Martynem Olejnikiem, a chwilę później przepycha piłkę między obrońcami i interweniującym bramkarzem dogrywając do pustej bramki Michałowi Rosiakowi. Końcowe minuty to walka Soccer Calcio o doprowadzenie do wyrównania i rzuty karne. Zawodnicy gości włączają w konstruowanie ataku pozycyjnego nawet golkipera, jednak zbyt nerwowa i chaotyczna gra nieomal kończy się golami do pustej bramki. Afx Alufinish wychodzi z tej bardzo zaciętej konfrontacji obronną ręką, ale na pewno reprezentanci teamu gospodarzy nie spodziewali się tak trudnej przeprawy. O porażce Calcio zadecydowały błędy indywidualne. Mimo to wielkie brawa za poziom sportowy półfinału należą się przedstawicielom obu zespołów. Życzylibyśmy sobie jak najwięcej tak emocjonujących, wyrównanych pojedynków, trzymających w napięciu do ostatnich sekund.